PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=731997}

Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore
5,8 45 416
ocen
5,8 10 1 45416
4,4 20
ocen krytyków
Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a
powrót do forum filmu Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a

Kilka pytań

ocenił(a) film na 5

1. Czemu w filmie nie ma Tiny (mimo, że pojawia się na 20 sekund)?
2. Po co Gellert startuje w wyborach, skoro ma już dużą władzę a poza tym posiada Czarną Różdżkę?
3. Czy Ezra Miller podzieli los Deppa?
4. Po co Kowalskiemu różdżka skoro nie ma w sobie ani trochę magii?
5. Czy Nagini jeszcze wróci?
6. Czy Credence będzie jeszcze pełnił ważną rolę w filmie?
7. Będą jeszcze ciekawe zwierzęta w tej serii?
8. Co będzie w czwartej części?
9. Co będzie w piątej części (poza epickim pojedynkiem Albusa i Gellerta)?
10. Czy po Fantastycznych zwierzętach będzie saga o Huncwotach, założycielach Hogwartu a może dzieciach Harry'ego, Rona i Hermiony?

kamil23234

1. Gdybym mogła odpowiedzieć zgodnie ze swoim sumieniem to odpowiedź byłaby prosta - bo jest beznadziejnie nijaka i może ktoś się o tym wreszcie przekonał. Oby!
2. Bo jak każdy despota najpierw udaje zbawcę, który zgodnie z literą prawa chce zrobić coś dobrego i wtedy też nikt albo niewiele osób sie przeciwstawi. Jak się uda to fajnie, a jak nie to trudno, bo i tak zrobi swoje.
3. Jest na to bardzo duża szansa, ale póki co jego wszystkie projekty są zawieszone do czasu wyjaśnienia spraw. Myślę też, że dają mu trochę czasu na poukładanie się, bo istnieją domysły, że ma jakieś problemy osobiste.
4. Dla zmyłki. Było wyjaśnione.
5. Też się nad tym zastanawiałam, miałam nadzieję, że przedstawią jej losy przed Voldemortem.
Reszta pytań powinna być skierowana do twórców ;p

Dodam tylko swoje pytanie. Skoro przysięga braterstwa polega na tym, że wisiorek karze kiedy noszący go chociaż pomyśli o skrzywdzeniu drugiego to czy nie powinni obaj mieć wisiorka? Co to za sens skoro kara dotyka tylko jednego i chroni tylko drugiego?

ocenił(a) film na 10
kamil23234

1. Bo aktorka chorowała i była hospitalizowana w trakcie zdjęć do filmu.
2. Różdżka jest najpotezniejsza różdżka, ale sama w sobie władzy nie daje. Chciał zrewolucjonizować świat magiczny, więc start wyborach by to mu ułatwił.
4. Dla zmyłki, wygląda na to, że nie za uważnie oglądałeś film.
5. Czytałam gdzieś, że że względu na dużą ilość postaci, mieć akcji, fabułę skupioną wokół Dumbledore'ów zrezygnowano z postaci Nagini, ale że prawdopodobnie wróci w następnych częściach. Jednak ile w tym prawdy, nie mam pojęcia.
6,7,8,9,10 . To wiedzą tylko twórcy, czekamy na zapowiedzi :p

ocenił(a) film na 3
NeitalMike

A kogo ta różdżka zmylila?

ocenił(a) film na 7
Kosmatyl

Idiotów na przyjęciu xD i każdego kto Kowalskiego nie poznał

ocenił(a) film na 6
NeitalMike

No właśnie oglądałem i nie wiem kogo miała ta różdżka zmylić. Grindelwalda ? No raczej go nie zmyliła.

kamil23234

To ja jeszcze zapytam:

kamil23234

To ja jeszcze zapytam:
1. Za co właściwie aresztowano brata Scamandera i osadzono do tego dziwnego więzienia z wielką sklątką tylnowybuchową?
2. Jaki był powód uniewinnienia Grindewalda przez tego ministra magii z Niemiec?
3. Od kiedy ten cały Credence czy Kredens chciał wrócić do rodziny ojca i czym to było spowodowane? To było w poprzedniej części w ogóle?
4. I on się też wtedy dowiedział, że jest Dumbledorem? A dobrze pamiętam, że ta jego matka, dziewczyna miłośnika kóz, umarła przy porodzie? Tak W ogóle to chyba ten Credence miał demoniczną siostrę bliźniaczkę, nie? Czy filmy mi się pomyliły?
5. Czemu miał służyć występ Kowalskiego na tej jakiejś kolacji? I po co ta wiedźma rzucała czary, że niby to on te zjawiska pogodowe powoduje, skoro następnego dnia w gazetach ogłoszono go mugolskim zamachowcem Grindewalda - jakim cudem mugol miałby użyć różdżki ?
6. I od kiedy tak w ogóle można się deportować z Hogwartu, z pokoju życzeń? Albo używać świstoklików na terenie zamku, jeżeli to był w ogóle świstoklik? A może to złote coś działało na zasadzie znikających szafek?
7. Magia magią, ale kto normalny po tylu dniach konsumuje tort weselny? I od kiedy małżeństwa zawiera się w kuchni na tyłach piekarnio-cukierni?
8. Dlaczego Dumbledore nie uczestniczył w ich ślubie? To dosyć niegrzeczne, że nie wszedł do środka.
9. I jeszcze Ariana obskurusem? To dopiero ciekawe, wybitnie się to łączy z kanonem i nie ma w tym żadnych braków logiki.
10. A, i coś, co mnie ostatecznie dobiło - od kiedy feniksy przewidują czyjąś śmierć i krążą nad umierającym niczym jakieś zapchlone sępy?

P.S. ten film jest tak idiotyczny i totalnie o niczym, że doprawdy nie rozumiem, jak chcą tę historię rozciągnąć jeszcze bardziej do 5 części. Insygnia śmierci się w ogóle jeszcze pojawią? Bo na razie się dowiedzieliśmy, że Drops był tak zakochany, że zawarł z nim pakt krwi, ale jednostronny, bo Grindewald może sobie do woli planować zabójstwo Dumbledore'a

ocenił(a) film na 8
tolerancja91

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

ocenił(a) film na 7
tolerancja91

1. Ponieważ niemieckie ministerstwo magii jest skorumpowane i kontrolowane przez Grindelwalda
2. patrz punkt pierwszy
3. ktoś tu nieuważnie oglądał poprzednie filmy; Credence od samego początku szukał swojej biologicznej rodziny
4. ktoś tu nieuważnie oglądał poprzednie filmy x2; Przy porodzie to umarła matka Voldemorta; demoniczny bliźniak to była metafora obscurusa
6. o to trzeba zapytać się twórców filmu
7. Małżeństwa zawiera się na tyłach piekarni, kiedy są one nielegalne (czarodzieje w USA nie mogli wiązać się z mugolami)
8. chyba nie rozumiesz postaci Dumbledore'a, skoro tego nie rozumiesz
9. Już od pierwszej części Zwierząt ludzie podejrzewali, że Ariana to obscurus. Jest to jak najbardziej logiczne i trzyma się kanonu
10. Najwidoczniej to "nowa funkcja" feniksa, której do tej pory nie znaliśmy.

Podsumowując: nieważnie oglądał*ś film, chrzanią ci się motywy, wątki i postaci. Ewidentnie nie znasz dobrze Potterowego kanonu. Owszem, te filmy mają swoje wady, dużo rzeczy nie trzyma się kupy, ale niestety większość twoich zarzutów wynika z niewiedzy i nieuważnego oglądania.

kayakovampire

Hahahaha, potterowskiego kanonu? Od kiedy te słabiutkie filmy to kanon? Kanon to 7 książek. I tyle

ocenił(a) film na 7
tolerancja91

Ale Fantastyczne Zwierzęta bazują na tym kanonie ;)

kayakovampire

A masz jakieś mądre rozwiązanie zagadki dlaczego przysięgę ma tylko jeden i karze ona tylko jednego z przysięgających? Denerwuje mnie to i jest bez sensu, a nigdzie nie znalazłam na to odpowiedzi..

nessi6

nie ma mądrego rozwiązania, bo ten scenariusz był pisany na kolanie... wątek Ariany został zmieniony względem tego, co podano w Insygniach Śmierci. Najlepiej w ogóle się przestać interesować Rowling i jej kolejnymi mądrościami, bo ta kobieta z każdym rokiem pogrąża się coraz bardziej

ocenił(a) film na 10
nessi6

Myślę, że wisiorek reaguje tylko na myśl o bezpośrednim ataku na drugą osobę. GG chcial wysłać obskurusa, więc może dlatego wisior nie reagował. Albo tylko tak gadał swoim zwolenników a wcale nie miał ochoty go zabijać.

ocenił(a) film na 5
tolerancja91

Skoro Rowling pracuje przy scenariuszach, to tak, jest to kanon i nie ma co tutaj prześmiewczych komentarzy pisać tylko trzeba uznać fakty.

ocenił(a) film na 1
kayakovampire

Ja dodam jeszcze:
1. Skąd D wiedział co się wydarzy i w tym celu dał te przedmioty poszczególnym osobom?
2. Jaką rolę w ogóle i po co miała partnerka Kowalskiego.
3. Dlaczego wisiorek D pękł w trakcie spięcia magii - skoro nie walczyli ze sobą, to w ogóle nie powinien zareagować
4. W jaki sposób asystentka z walizką przeparadowała pod same schody
5. Jakim cudem ścigany w usa i innych krajach G nagle może startować w ogólnoświatowych wyborach
6. Dlaczego 70 lat później czarodzieje nie mogli się teleportować z powietrza tylko musieli używać różnych rozwiązań
7. dlaczego nikt w filmie nie wypowiada żadnego zaklęcia
8. jaki sens miało więzienie, w którym śmierć następuje po wypaleniu się latarenki i dlaczego latarenek było mniej niż osadzonych, dlaczego w ogóle kogokolwiek tam wpuszczali z gości
9. wybieranie za pomocą kozy było kiedyś praktykowane i nagle do tego wracają
10. rozumiem, że koza rodziła się za każdym razem gdy miało dojść do zmiany głównego czarodzieja?

można wymieniać i wymieniać. Film jest pieprznikiem montażowym, a scenariusz ewidentnie był zmieniany bo po prostu niektóre rzeczy są niepotrzebne (np. 30 sekundowe malowanie krajobrazu Bhutanu tylko po to, by powiedzieć, że jest to Bhutan).

ocenił(a) film na 5
damiangrabarski

*ad 7. Halo, halo. Było rzucone Crucio ;)

ocenił(a) film na 5
damiangrabarski

5. Grindewald kilka dni przed wyborami został całkowicie uniewinniony w Niemczech przez Antona Vogela poprzedniego międzynarodowego przywódcę czarodziejów z powodu "niewystarczających dowodów" przeciw niemu. Może był on skorumpowany.

6. Czarodzieje mogli się teleportować w różne miejsca również za czasów Harrego Pottera, tylko istnieją pewne ograniczenia. Teleportacja jest bardzo trudna i niebezpieczna. Jeśli czarodziej popełni błąd może wylądować w złym miejscu lub się "rozszczepić" na kawałki co może mieć tragiczne skutki. Im większy dystans tym teleportacja staje się trudniejsza i bardziej niebezpieczna. Niepełnoletni czarodzieje nie mogą się teleportować. Niektóre miejsca ze względów bezpieczeństwa były chronione przed teleportacją np. Hogwart i Ministerstwo magii. Z tych powodów czarodzieje często wybierają inne bardziej bezpieczne i niezawodne środki transportu takie jak świstokliki i kominki.

10. Na początku filmu zostało wyjaśnione, że koza rodzi się wtedy kiedy rodzi się lub pojawia się jakaś osoba której przeznaczone jest osiągnąć coś wielkiego lub coś w tym stylu. ( jest to mocno naciągane ponieważ osoby którym się pokłoniła żyły od kilkudziesięciu lat)

anmara

To był qilin, nie koza... Qilin to inaczej chiński jednorożec (bo to stworzenie pochodzi z chińskiej mitologii).

ocenił(a) film na 7
anmara

Może Voldemort wtedy przyszedł na świat :)

ocenił(a) film na 7
anmara

Może Voldemort wtedy przyszedł na świat

ocenił(a) film na 10
damiangrabarski

1. Nie wiedział. W 2 filmie powiedziano że ma pokaźna siatkę wywiadowcza,od dawna dziala przeciw GG,wiedział jak wygląda kampania wyborcza..chcial wywołać chaos,żeby zmylić GG,który widzi przebłyski przeszlosci.wiec gg widzial Kowalskiego,z różdżka,nie wiedział że jest mugolem,myślał że będzie go próbował zabic magią, a czarowała Lally.po cichu.
2. Ciemnoskóra? Udaremnic zamach na Santos czarować po cichu żeby wyglądało jakby Kowalski czarował.
3. Dla mnie też to lazy writing.ale podobno GG próbował zabic, AD chronić Credenca i nastąpił konflikt interesów.
4. Była przebrana za kapłankę i wcale nie identyfikowana z drużyną. Niby nikt jej nie szukał.czemu ? Nie wiem. Rownie dobrze GG mógł mieć wizję o niej.ale chyba polegają na tym ze wizję są chaotyczne i trudne do zinterpretowania więc im więcej namieszasz tym ciężej będzie cie przejrzeć.ryzyk-fizyk.
5. To Niemcy sprzed 2ww.juz czuć powoli że odrywają sie od kontynentu politycznie,pewnie świata czarodziejow to nie omija.Niemiecki minister jest skorumpowany i boi się GG.pewnie pol ministerstwa wzięło w łapę.
6. Zwykle ograniczenia magii jak w każdym świecie.
7.dorosli czarodzieje chyba nie muszą krzyczeć wystarczy że coś tam sobie wymrucza. W hp zaklęcia są ewidentnie bo tam bachory się uczą.
8. To wziezienie było nielegalne,oficjalnie zlikwidowane kilkanaście lat przed filmem. A służyło do likwidowania natychmiastowego i szybkiego głównie przeciwników politycznych.
9. Wracają bo się urodziło.jakby się nie urodziło wybieraliby sami.
10. Koza się rodziła jak pojawiał się ktoś kto miał zmienić świat.

Scenariusz nie jest tak tragiczny jak się oglądało uważnie wszystkie filmy. Mi się bardzo podobała ogólna atmosfera raczej politycznej grozy (subtelne nawiązania do koloru skóry lally i tego hindusa)-w końcu to narodziny faszyzmu w Niemczech.iii rzesza rodzi się wraz z rosnaca potega GG. A scena w Butanie to ukłon w stosunku do zenskiej części publicznosci-swietny widok i nie mówię o Buthanie ;)

ocenił(a) film na 10
tolerancja91

zapytam:
1. Aresztowano bo Vogel (niemiecki minister) to przydupas Grindelwalda-wierzy w sprawę,boi się go albo bierze w łapę-albo wszystko potrochu ,niemieckie niekieckie ministerstwo jest skorumpowane i przeciwników Gllerta trzeba zneutralizować.
2. Kasa,układy, szantaz,strach,korupcja?
3. Szukał rodziny przez 2 filmy,dopiero Gellert powowiedzial mu ze jest z dumbledorow, a tych nie zbyt wielu a knajpa we wsi nie jest zbyt dobrze chroniona aby nie można było zostawić wiadomości na lustrze.
4. Pomyliły.matka Credenca miala jakieś 15 lat jak Aberforth zrobil jej dziecko,poszła plota po wsi i dziak z matką został odesłany do Ameryki do adopcji.leta lestrange podmieniła go ze swoim bratem,który strasznie ryczał. Statek zaczal tonac i mlody Lestrange utonął a Credence był wzięty za lestranga.nazwisko dumbledore padło dopiero z ust gellerta,prawdopodobnie dlatego ze jest jasnowidzem. Ale też noe wiedział że Dumbledore tł wujek credenca a nie brat.
5. Występ miał służyć wywołaniu chaosu a wiedza czarowała żeby wyglądało jakby to on czarował. A zamieszanie było żeby udaremnić zamach na Santos i zakinczyc farsę z kolacja i kryminalista na kolacji.
6. Już w sadze HP była mowa ze jaknsie jest Albusem.Dumbledorem to można teoche więcej niż inni.
7. Od kiedy są karane więzieniem za mieszkanie krwi.
8. Bo przed kilkoma godzinami właśnie wziął rozwód i może niespecjalnie miał humor i nie chciał psuć innym.generalnie scena miała na celu pokazanie ze cierpi,bo nie moz być z tym kogo kocha.
9. I jeszcze Ariana obskurusem? To akurat było oczywiste.nie kontrolowała magii,miala wybuchy mocy.juz w hp.
10. Credence jest z dumbledorow a feniksy przylatują do dumbledorow gdy są w potrzebie. To stara legenda rodzinna. Credence umiera więc feniks próbuje go uleczyć, niestety na obskurusy to nie działa więc został z nim i cały czas próbuje.
Film nie jest glupii tylko na wiele szczegółow nie zwróciłaś uwagi albo nie zrozumiałaś.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones